Асоціація випускників

юридичний факультет КНУ ім. Т. Шевченка

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТА МЕТА АСОЦІАЦІЇ 

Асоціація випускників юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – це громадська організація, що об’єднує випускників усіх років. Її заснування відбулося 2 квітня 2016 року, у день, коли щорічно у стінах рідної Alma Mater збираються усі покоління випускників юридичного факультету, аби відзначити його чергову річницю. Саме тоді ж і відбулася презентація новоствореної Асоціації та знайомство її Ініціативної групи із вихованцями юридичного факультету різних років. Бажаючі залюбки обмінювались із групою контактами та висловлювали побажання стосовно подальшої співпраці.

Асоціація є організаційною структурою, що покликана налагодити зворотній зв’язок між випускниками факультету – висококваліфікованими фахівцями-юристами, а також зі студентством за підтримки керівництва факультету. Така думка була закладена в основу Асоціації, ініціатором заснування якої виступив професор Роман Сергійович Мельник. Він має багатий досвід праці з різного роду студентськими проектами, окрім того, тісно співпрацює із німецькими вузами, в яких розвиваються та діють спільноти Alumni. Тому він прийняв рішення посприяти перейманню закордонного досвіду у стінах юридичного факультету та підібрав молоду ініціативну команду, на чолі з Чернявською Богданою, студенткою VI курсу юридичного факультету, разом із якою [командою – прим.] і заклав фундамент діяльності Асоціації. Також на перших етапах долучився і випускник юридичного факультету Євген Пронін, який люб’язно погодився надати ресурси для створення фірмового стилю Асоціації з метою її кращого позиціонування себе як громадської організації.

Надалі сфери діяльності організації лише розширюватимуться, адже практичний досвід випускників факультету в сукупності із можливостями для реалізації їхнього творчого та наукового потенціалу створюють базис для налагодження їхньої ефективної взаємодії з університетом з метою втілення в життя низки цікавих та перспективних проектів.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ АСОЦІАЦІЇ

  • налагодження зв’язку між випускниками факультету, студентами, науково-педагогічним колективом університету;
  • організація та проведення зустрічей випускників факультету;
  • підтримка громадських і наукових проектів та ініціатив студентів;
  • проведення лекцій, семінарів, тренінгів, конференцій, круглих столів та інших наукових заходів за участі випускників факультету;
  • підтримка стипендіальних конкурсів та грантів;
  • зміцнення партнерських стосунків між членами Асоціації як у межах України, так і за кордоном;
  • сприяння участі членів Асоціації в міжнародних освітніх програмах;
  • допомога у стажуванні та працевлаштуванні.

ПРОВЕДЕНІ ЗАХОДИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

За короткий час свого існування Асоціація випускників вже втілила у життя низку важливих проектів. Так, 27 травня 2016 року Асоціація посприяла проведенню знакової зустрічі випускників 1956 року навчання, які поділилися спогадами про Alma Mater, поспілкувалися із студентами і стали почесними членами Асоціації. Присутньою на зустрічі була і Ніна Карпачова, колишній Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, яка радо зголосилася підтримувати гідні ініціативи від молодих правників та Асоціації.

Асоціація виступила організатором громадських та культурних заходів за участі видатних випускників юридичного факультету. Так, 1 червня 2016 року за сприяння Асоціації у Національному музеї Тараса Шевченка відбулася зустріч з випускником юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка 1985 року Олександром Володимировичем Канівцем, а 23 грудня 2016 року в Червоному корпусі в Арт-галереї відбулося урочисте відкриття його філателістичної виставки «Останнім шляхом Кобзаря» та «Україна – козацька держава».

Крім того, випускники долучилися до створення Центру німецького права, урочисте відкриття якого відбулося 8 червня 2016 року. Почесні члени Асоціації випускників, Валерій Віталійович Головко, Сергій Віталійович Головко та Микола Петрович Довгуша, профінансували ремонтні роботи у Центрі та допомогли з його облаштуванням.

У вересні 2016 року членами ініціативної групи Асоціації випускників було здійснено ряд інтерактивних заходів щодо адаптації першокурсників в університетському середовищі, а також було розроблено карту усіх чотирьох поверхів Червоного корпусу.

Ураховуючи сучасні тенденції розвитку інформаційних і медійних технологій, члени Ініціативної групи заснували публічну сторінку організації у Facebook, де читачі мають змогу знайомитись із запланованими публічними заходами, організованими Асоціацією, та отримувати інформацію про вакансії стосовно фахової роботи, які пропонують наші випускники. Окремо варто зазначити, що з метою якомога більшої обізнаності про життя випускників юридичного факультету з боку колег, студентів і всіх читачів, була заснована рубрика, присвячена інтерв'юванню відомих вихованців нашого факультету. Так, героями рубрики уже стали відомий адвокат Наталія Ковалко, голова ЮФ «Pronin and Partners» Євген Пронін, Голова Центру німецького права Роман Мельник, завідуючий кафедрою цивільного права юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, Роман Майданик, член Вищої ради правосуддя Анатолій Мірошниченко.

Організація працевлаштування студентів є одним з ключових напрямків діяльності Асоціації – так, ініціативною групою уже анонсовано ряд пропозицій про відкриті вакансії та можливості стажування від випускників факультету. У перспективі планується вихід на міжнародний рівень, зокрема, організація стажування за кордоном. Асоціація випускників також долучається до проведення ярмарки вакансій на юридичному факультеті.

Перспективними напрямками діяльності Асоціації є організація проведення Школи правничої майстерності, в рамках якої випускники факультету матимуть змогу виступати з рядом лекцій та майстер-класів, а також поділяться зі студентами цінним практичним досвідом, організація дебатів за участі випускників. Важливою також є робота із грантами та стипендіями, зокрема заснування почесних стипендій від випускників для найуспішніших студентів.

Дочірні категорії