Інтерв'ю

Іларіон Томаров – активно практикуючий фахівець у сфері інтелектуальної власності в Україні (далі – ІР (intellectual property). Він є керівником ІР-практики у АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери». Крім того – натхненник проекту Legal Shift, що дає змогу збагачувати знання у галузі ІР завдяки унікальному юридичному контенту. Пан Іларіон упродовж п’яти років працював асистентом кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, а нині проводить для студентів КНУ відкриті лекції на актуальні ІР-теми як  запрошений лектор. Наша розмова присвячена стрімкому розвиткові цієї царини в Україні, правовій культурі й світогляду фахівця у цій сфері, перспективам упровадження "юридичних ботів" та іншим аспектам.

Детальніше...

Олеся Отраднова уже упродовж тривалого часу працює на нашому факультеті – саме тут вона постала як сформований науковець із власним доробком, який уже є взірцем для підростаючих поколінь дослідників у правничій галузі. Її праці з цивільного права посіли чільне місце серед здобутків Київського школи права. Зараз Олеся Олександрівна обіймає посаду заступника декана юридичного факультету й опікується напрямом наукової роботи та міжнародних відносин. Про деякі маловідомі сторінки життя, особливості сучасної правничої науки, юридичного наукового менеджменту, сучасний стан і розвиток юридичного факультету, власний професійний шлях і буде наша розмова.  

Детальніше...

Про цю людину можна говорити чимало й обов’язково десь збитись, перелічуючи його наукові, професійні, творчі здобутки, членства в організаціях та відзнаки – мова йде про професора Данила Гетманцева, почесного президента юридичної компанії Jurimex, президента Асоціації податкових радників та єдиного представника України серед Європейської асоціації податкових професорів. Данило Олександрович є регулярним гостем телевізійних передач, де дає фахові коментарі щодо актуальних проблем податкової системи України, грального бізнесу, державних лотерей тощо. Однак, як це часто буває із такими титулованими фахівцями, формат інтерв'ю дуже рідко дозволяє вийти за межі розмови на винятково професійні теми і поговорити про успіх та його ціну. Тому у цій розмові ми зачепимо й такі аспекти життя нашого сьогоднішнього героя рубрики.

Детальніше...

Володимир Воробйов разом зі своїм партнером Артемом Атепалихіним зовсім нещодавно з командою LEMAN International Law Group увірвались на ринок юридичних послуг України та гучно про себе заявили. Герой нашої сьогоднішньої розмови має дуже багатогранну біографію – його життєпис знає чимало посад, відзнак, регалій, команд, з якими він працював. Починаючи з процесу навчання, здобуття вищої освіти, пан Володимир робить свій шлях до успіху надзвичайно багатоманітним та яскравим на події й перемоги. Безумовно, досягнути висот у юридичному бізнесі сьогодні неможливо без невпинної роботи над собою та ще й у різних напрямках – і щоденний графік нашого співрозмовника є тому підтвердженням. Саме про це й ітиме мова – про юридичний бізнес в Україні та за кордоном, вимоги до правника-професіонала, менеджера у потужній юридичній компанії та правничу науку і її зв'язок із практикою.

Детальніше...

Олександр Лємєнов – один із тих, хто представляє когорту молодих громадян України, які рішуче не толерують корупцію серед публічних органів і загалом. Його коментарі можна почути на телебаченні, він часто бере участь у дискусіях із народними депутатами України та посадовцями, має десятки журналістських розслідувань для провідних Інтернет-видань, є головним експертом Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ. Публікації сьогоднішнього співрозмовника присвячені низці гострих для суспільства питань – створення нових антикорупційних органів (НАБУ, НАЗК, ДБР) та відповідного суду, а також гостро соціальним темам, наприклад, про довготривале будівництво Охматдиту. Однак сьогодні говоритимемо не лише про проблему корупції в Україні, а й про становлення пана Олександра як громадського діяча та його плани на майбутнє. 

Детальніше...

Олену Орлюк можна сміливо назвати взірцем багатогранності та проактивного способу життя. Пані професор, маючи вражаючий перелік регалій та відзнак її досягнень, і надалі продовжує невпинно працювати над науковими розвідками, збагачувати доктрину й практику інтелектуальної власності в Україні, розвивати вітчизняну науку та освіту. Її ім'я асоціюється із авторством академічних курсів та науково-практичних коментарів до кодифікованих актів українського законодавства, із працею у низці робочих груп, які взаємодіють із органами державної влади України та мають на меті удосконалення вітчизняного фінансового та ІР-законодавства, експертних рад зі схожими цілями, із організацією цікавих і популярних науково-освітніх заходів, зокрема, у стінах нашого університету. Окремо варто відзначити й академічну невгасиму активність пані Олени – підготовлені нею науковці зі свіжими й новаторськими темами для досліджень, робота у Національній академії наук України говорять про не пересічність нашої шановної випускниці та її неабияку зразкову успішність.

Детальніше...

Злату Симоненко можна сміливо віднести до когорти активної молоді, яка уже сьогодні не просто переймає естафету у досвідчених практикуючих юристів, а й самотужки задає тон практичним тенденціям у власній професійній царині. Ще пару років тому переступивши поріг рідної alma mater, уже сьогодні пані Злата входить до топ-управлінців адвокатської групи "Солодко і Партнери", куруючи практику кримінального та міжнародного права, а також є експертом Реанімаційного пакету реформ. Окрім того, вона – активна учасниця публічних заходів, які присвячені проблемам реформування та застосування кримінального процесуального законодавства, також активно публікує свої праці у наукових виданнях та блогах. Отже, пані Злата цілком справедливо може вважатися взірцем для підростаючих колег – однак що стоїть за цим статусом і її здобутками, навряд чи знає багато людей. Сьогодні ми спробуємо пролити світло на деякі сторінки з життя нашої випускниці Злати Симоненко та її професійної діяльності.

Детальніше...

Не є таємницею, що не кожна людина, яка опановує певний фах, усе життя присвячує винятково йому. Часом так складається, що виходячи за межі професії, людина розкривається по-новому, знаходить своє справжнє призначення і приносить суспільству набагато більше користі. Герой сьогоднішньої розмови – Олександр Канівець також належить до такої когорти. Ставши юристом, пропрацювавши у центральному апараті Міністерства внутрішніх справ, він вирішив піти за покликом власної душі і сьогодні є одним із найвідоміших українських філателістів, а його експозиція "Останнім шляхом Кобзаря" стала уже унікальною й посіла чільне місце в історії української філателії та світового шевченкознавства. 

Детальніше...

Юридичний світ є динамічним – він постійно дістає нові обличчя, нових дійових осіб у вирі боротьби за місце під сонцем на цьому нелегкому і надконкурентному ринку послуг. Однак такий розвиток був би просто неможливим без людей, які би задавали тон на цьому поприщі і були професійними, науковими та моральними авторитетами, наставниками для нових кадрів у науці та практиці. До таких особистостей ми сміливо відносимо Романа Андрійовича Майданика, який уже майже 10 років очолює кафедру цивільного права на юридичному факультеті та підготував не одне покоління цивілістів. Цивільне право – це свого роду "держава у державі" – настільки воно є багатогранним. Так само й наукові та професійні інтереси нашого співрозмовника постійно знаходять нові грані. Про це та інше і буде наша розмова.

Детальніше...

Наш факультет славиться великою кількістю науковців, які представляють різні галузі правничої науки. Імена багатьох із них уже сьогодні звучать як беззаперечні авторитети, чиї думки мало хто наважиться піддавати жорсткій критиці. Серед них і професор, доктор юридичних наук Анатолій Миколайович Мірошниченко. Пан професор має також чималий багаж практичних знань, умінь і навичок. Він відомий своїми послідовними та завжди обґрунтованими виступами за скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні, а віднедавна відкрив нову сторінку у своїй біографії, ставши членом Вищої ради правосуддя. Сьогодні наша розмова буде присвячена цим граням життєвого шляху пана професора, а також ситуації у вітчизняній юридичній освіті та аграрній сфері.

Детальніше...