Інтерв'ю

Ігор Алексєєв, незважаючи на доволі молодий вік, має вже неймовірно стрімку та авторитетну біографію, у якій є кілька суттєвих кар’єрних щаблів в органах виконавчої влади та обрання народним депутатом України (фракція "Народний фронт"). Втім, про життя пана Ігоря публічному загалу відомо не так і багато, тому ми спробуємо пролити світло на деякі його сторінки. Про успіхи, злети та падіння, роботу в парламенті, бачення непростих та суперечливих процесів, які відбуваються в Україні, і буде ця розмова. 

Детальніше...

Євгеній Солодко є одним із найвідоміших і найвизнаніших в Україні адвокатів, які спеціалізуються на кримінальному праві та процесі. Професійна біографія нашого співрозмовника знає не одну перемогу у гучних справах. Почасти його діяльність піддається критиці за те, що пан Євгеній представляє інтереси так званих "токсичних клієнтів", персони яких неоднозначно сприймаються частиною суспільства й політикуму. Цьому аспекту, а також сучасним і минулим проблемам розвитку кримінальної процесуальної практики, судочинства, юридичного бізнесу й буде присвячена сьогоднішня бесіда із Євгенієм Солодком.

Детальніше...

Артем Афян, керуючий партнер ЮК "Юскутум", є втіленням найкращих рис сучасного юриста, який прагне провадити юридичну практику в унісон із сучасними тенденціями науково-технічного прогресу, людини, яка мислить outbox, і у такім же дусі підбирає та готує свою команду. Результати не змусили на себе чекати – проекти членів команди "Юскутум" отримали визнання та відзнаки на міжнародному рівні. Блокчейн, смарт-контракти, криптовалюта – ці поняття не те що не є новими для пана Артема та його команди – вони роблять усе, щоб ці явища якомога швидше увійшли до щоденної практики в Україні на різних рівнях. Про перспективи розвитку нової юриспруденції в Україні, перші кроки пана Артема на правничій стежині, місце України у світовій спільноті ІТ-права і йтиметься у нашій бесіді.

Детальніше...

Олександр Бевз є взірцем молодої успішної людини, яка не хоче уникати непростих викликів і у доволі молодому віці взяла на себе відповідальність увійти до складу топ-менеджменту однієї із справді одіозних структур в українській системі публічного адміністрування. Пан Олександр очолює Департамент ліцензування Національного банку України (далі – НБУ). Його фахові оцінки нинішньої ситуації у банківській системі України можна неодноразово прочитати в авторському блозі на Економічній Правді або спостерігати за дискусіями за його участі під егідою Financial Club. Проте чимало сторінок біографії молодого менеджера із державного сектору досі лишаються нерозкритими. Отже, розмова обіцяє бути цікавою, насиченою та новою для читацького ока.

Детальніше...

Артем Атепалихін – взірець молодого і успішного юриста, бізнесмена та неймовірно проактивного діяча. Так, сьогодні він – керуючий партнер LEMAN International Law Group, керівник практики GR та інвестиції, засновник компанії Networking Expert, бізнес-тренер. Крім того, пан Артем захоплюється тенісом, є дійсним членом Київського сигарного клубу. Низку його інтерв’ю можна знайти на просторах Інтернет-мережі, проте сподіваємося, що й ця розмова завоює симпатії багатьох читачів завдяки розкритим для спільноти новим сторінкам біографії нашого героя і корисним порадам, що припадуть до душі усім прихильникам Асоціації випускників, незалежно від віку та роду занять.

Детальніше...

Іларіон Томаров – активно практикуючий фахівець у сфері інтелектуальної власності в Україні (далі – ІР (intellectual property). Він є керівником ІР-практики у АО «ЮФ «Василь Кісіль і Партнери». Крім того – натхненник проекту Legal Shift, що дає змогу збагачувати знання у галузі ІР завдяки унікальному юридичному контенту. Пан Іларіон упродовж п’яти років працював асистентом кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, а нині проводить для студентів КНУ відкриті лекції на актуальні ІР-теми як  запрошений лектор. Наша розмова присвячена стрімкому розвиткові цієї царини в Україні, правовій культурі й світогляду фахівця у цій сфері, перспективам упровадження "юридичних ботів" та іншим аспектам.

Детальніше...

Олеся Отраднова уже упродовж тривалого часу працює на нашому факультеті – саме тут вона постала як сформований науковець із власним доробком, який уже є взірцем для підростаючих поколінь дослідників у правничій галузі. Її праці з цивільного права посіли чільне місце серед здобутків Київського школи права. Зараз Олеся Олександрівна обіймає посаду заступника декана юридичного факультету й опікується напрямом наукової роботи та міжнародних відносин. Про деякі маловідомі сторінки життя, особливості сучасної правничої науки, юридичного наукового менеджменту, сучасний стан і розвиток юридичного факультету, власний професійний шлях і буде наша розмова.  

Детальніше...

Про цю людину можна говорити чимало й обов’язково десь збитись, перелічуючи його наукові, професійні, творчі здобутки, членства в організаціях та відзнаки – мова йде про професора Данила Гетманцева, почесного президента юридичної компанії Jurimex, президента Асоціації податкових радників та єдиного представника України серед Європейської асоціації податкових професорів. Данило Олександрович є регулярним гостем телевізійних передач, де дає фахові коментарі щодо актуальних проблем податкової системи України, грального бізнесу, державних лотерей тощо. Однак, як це часто буває із такими титулованими фахівцями, формат інтерв'ю дуже рідко дозволяє вийти за межі розмови на винятково професійні теми і поговорити про успіх та його ціну. Тому у цій розмові ми зачепимо й такі аспекти життя нашого сьогоднішнього героя рубрики.

Детальніше...

Володимир Воробйов разом зі своїм партнером Артемом Атепалихіним зовсім нещодавно з командою LEMAN International Law Group увірвались на ринок юридичних послуг України та гучно про себе заявили. Герой нашої сьогоднішньої розмови має дуже багатогранну біографію – його життєпис знає чимало посад, відзнак, регалій, команд, з якими він працював. Починаючи з процесу навчання, здобуття вищої освіти, пан Володимир робить свій шлях до успіху надзвичайно багатоманітним та яскравим на події й перемоги. Безумовно, досягнути висот у юридичному бізнесі сьогодні неможливо без невпинної роботи над собою та ще й у різних напрямках – і щоденний графік нашого співрозмовника є тому підтвердженням. Саме про це й ітиме мова – про юридичний бізнес в Україні та за кордоном, вимоги до правника-професіонала, менеджера у потужній юридичній компанії та правничу науку і її зв'язок із практикою.

Детальніше...

Олександр Лємєнов – один із тих, хто представляє когорту молодих громадян України, які рішуче не толерують корупцію серед публічних органів і загалом. Його коментарі можна почути на телебаченні, він часто бере участь у дискусіях із народними депутатами України та посадовцями, має десятки журналістських розслідувань для провідних Інтернет-видань, є головним експертом Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ. Публікації сьогоднішнього співрозмовника присвячені низці гострих для суспільства питань – створення нових антикорупційних органів (НАБУ, НАЗК, ДБР) та відповідного суду, а також гостро соціальним темам, наприклад, про довготривале будівництво Охматдиту. Однак сьогодні говоритимемо не лише про проблему корупції в Україні, а й про становлення пана Олександра як громадського діяча та його плани на майбутнє. 

Детальніше...